תכניות ייחודיות

למידה מרחוק

פלך תל אביב מפעיל כבר שנים תכנית למידה מקוונת- "שישי מרחוק", מתוך הבנה שאוריינות טכנולוגית היא כלי הכרחי באקדמיה ובשוק העבודה העתידי. הלמידה מרחוק גם מחזקת את יכולת הלימוד העצמית ומקלה על קשיי ההגעה לבית ספר מכלל אזור המרכז. משבר הקורונה העולמי שהעמיד את כל מערכות החינוך בפני אתגר ההוראה המקוונת מצא אותנו מוכנות לאתגר, וכך זכינו להפעיל את ביה"ס בתכנית לימודים מלאה למן היום הראשון להשבתת מערכת החינוך. במקביל ליוינו בתי ספר רבים בייעוץ ובהכשרה, והמשכנו בפיתוח תפיסה פדגוגית ותוכניות לימודים מגוונות. מוזמנים לראות עוד בכתבה "חינוך מחדש" ששודרה עלינו במהדורת החדשות המרכזית של  כאן 11.

הלכה יומית

חז"ל מבטיחים: "כל השונה הלכות בכל יום- מובטח לו שהוא בן העולם הבא" (תנא דבי אליהו)

ואכן, בפלך נפתח כל בוקר בלימוד קצר של מספר הלכות, מיד לאחר סיום התפילה, הלימוד מתקיים בחברותות סביב דף ובו מקורות מן התורה, ספרות חז"ל או מספרות ההלכה בשפה קלה. בצד כל מקור כתובות שאלות מנחות המסייעות בהבנת הנקרא, ושאלות המעודדות חשיבה והפנמה של הנלמד. רווח נוסף מעבר לידע הרב שצוברות הבנות בתחומי הלכה מגוונים, הוא ההזדמנות לפתוח את הבוקר בשיח לימודי ערכי עם היושבת לצידן בכיתה, והתובנה כמה הרבה אפשר להשיג בעשר דקות יומיות.

Please reload

למידה פעילה

אנו בפלך מאמינות שהדרך הטובה ביותר ללמוד בכל התחומים, היא לשאול, לחקור ולהשיב באופן פעיל ויצירתי.  החל מכיתה ז מכוונות התלמידות לכתיבת עבודות או ביצוע משימות חקר בזוגות או בקבוצות קטנות. דגש רב ניתן להקניית המיומנויות הנדרשות לעבודת חקר עצמאית או צוותית ודרכי הבעה שונות.

חונכות

כל אדם הוא עולם שלם. בצד תהליכי הלמידה וההתקדמות האקדמית, חשוב לנו לראות וללוות גם את התהליכים האישיים, הרגשיים והחברתיים שעוברים על כל תלמידה בגיל משמעותי זה. לצורך זה מעמידה התכנית חונכת מתוך סגל המורות, על פי בחירתה של התלמידה, איתה היא נפגשת באופן קבוע לשיחות אישיות במהלך השנה. השיחות נותנות הזדמנות לשתף, להתלבט, להעלות קשיים ושאלות, ופותחות ערוץ של שיח כנה ומשמעותי בין מורות ותלמידות. 

Please reload

  • Instagram - White Circle
  • White Facebook Icon
פלך תל אביב

שושנה פרסיץ 9 תל אביב