תכניות ייחודיות

שישי מרחוק

פלך שם דגש על פיתוח הסקרנות האינטלקטואלית של התלמידות, יכולת הלמידה העצמאית שלהן ויכולות הביטוי שלהן בעל-פה, בכתב, ובאמצעים יצירתיים אחרים.

לשם כך יצרנו סביבה לימודית מאתגרת ומתוקשבת שתכשיר את התלמידה לעולם המחר. בימי שישי הבנות לומדות מהבית, דרך המחשב האישי. המורות מעלות מערכי שיעור מתוקשבים, דרך מגוון פלטפורמות, כולל שיעורים מצולמים בזמן אמת. יום זה מקנה לבנות יכולת למידה עצמית, אחריות אישית, התקדמות בקצב מותאם לכל אחת, ושימוש במחשב ככלי לימודי לכל דבר.

הלכה יומית

חז"ל מבטיחים: "כל השונה הלכות בכל יום- מובטח לו שהוא בן העולם הבא" (תנא דבי אליהו)

ואכן, בפלך נפתח כל בוקר בלימוד קצר של מספר הלכות, מיד לאחר סיום התפילה, הלימוד מתקיים בחברותות סביב דף ובו מקורות מן התורה, ספרות חז"ל או מספרות ההלכה בשפה קלה. בצד כל מקור כתובות שאלות מנחות המסייעות בהבנת הנקרא, ושאלות המעודדות חשיבה והפנמה של הנלמד. רווח נוסף מעבר לידע הרב שצוברות הבנות בתחומי הלכה מגוונים, הוא ההזדמנות לפתוח את הבוקר בשיח לימודי ערכי עם היושבת לצידן בכיתה, והתובנה כמה הרבה אפשר להשיג בעשר דקות יומיות.

Please reload

עבודות חקר

פרויקט כתיבה במסגרת לימודי ההבעה ומיומנויות הלמידה בכיתות ח' וט'. במהלך השנה נדרשת כל תלמידה לכתוב עבודת חקר בנושא על פי בחירתה, תחת הכותבתר הכללית "דילמות בתל אביב" (כיתה ח') והפסיפס הישראלי (כיתה ט'). התלמידות ייצאו לאורך השנה לסיורים ויפגשו אנשים שונים המייצגים מגזרים ותופעות בחברה הישראלית וקונפליקטים ודילמות בתל אביב. בהמשך יתנסו בבחירת נושא ראוי לעבודה, ניסוח שאלות מחקר, איסוף מקורות מידע, בניית ראשי פרקים, כתיבת פסקה וטיעון, ממצאים ומסקנות, ועריכת העבודה עד להשלמתה.

חונכות

כל אדם הוא עולם שלם. בצד תהליכי הלמידה וההתקדמות האקדמית, חשוב לנו לראות וללוות גם את התהליכים האישיים, הרגשיים והחברתיים שעוברים על כל תלמידה בגיל משמעותי זה. לצורך זה מעמידה התכנית חונכת מתוך סגל המורות, על פי בחירתה של התלמידה, איתה היא נפגשת באופן קבוע לשיחות אישיות במהלך השנה. השיחות נותנות הזדמנות לשתף, להתלבט, להעלות קשיים ושאלות, ופותחות ערוץ של שיח כנה ומשמעותי בין מורות ותלמידות. 

Please reload

  • Instagram - White Circle
  • White Facebook Icon
פלך תל אביב

הפטמן 6, תל אביב