מי אנחנו?

חזון 

להיות אזרחית מעורבת

 

תפקיד נוסף של בית הספר הוא העמדת אזרחיות מעורבות ופעילות השואפות לקחת חלק בתיקון עולם. פלך ת"א מעודד את התלמידות למעורבות חברתית באמצעות התנדבות, הדרכה בתנועות נוער ופעילות בית ספרית.

 

במסגרת החינוך לדמוקרטיה נעמיק היכרות התלמידות עם כלל המגזרים בחברה הישראלית ונחנך לסובלנות ופתיחות כלפי דעות שונות.

 

אנו בפלך ת"א שואפות לשיג ושיח עם סביבתינו: התלמידות יוצאות לביקורים במוסדות הסמוכים (בית המשפט, מוזיאון ת"א) ומארחות לדיונים אישי ונשות ציבור המובילים שינוי.

 

תפיסת הדמוקרטיה מתבטאת גם בחיי היומיום של בית הספר, באמצעות שיתוף התלמידות בקבלת החלטות.

להיות אשה דתייה​

 

בשנים האחרונות מתרחשים שינויים במעמד האישה בחברה הדתית. אנו בפלך ת"א מקדמות אותם בברכה ושואפות לגדל דור של תלמידות חכמים אשר ישתלבו באופן מלא בכל תחומי העשייה הציבורית במדינת ישראל, ובכלל זה בתחום הדתי.

 

פלך ת"א מעמיד בפני התלמידות מודלים של למדנות נשית מחויבת להלכה ופתוחה לעולם, ומאפשרת להן ללמוד את מקצועות היהדות ברמה ישיבתית תוך פיתוח יכולת לימוד עצמאית.

 

עם סיום הלימודים נרצה לראות את התלמידות משתלבות ותורמות לחברה בשירות לאומי או צבאי, וממשיכות בלימודי היהדות במסגרת מכינות, מדרשות וכד'.

ליצור, להעיז, להצטיין

 

תיכון פלך תל אביב שם דגש על פיתוח הסקרנות האינטלקטואלית של התלמידות, יכולת הלמידה העצמאית שלהן ויכולות הביטוי שלהן בעל-פה, בכתב, ובאמצעים יצירתיים אחרים.

 

לשם כך יצרנו סביבה לימודית מאתגרת ומתוקשבת שתכשיר את התלמידה לעולם המחר. יום הלימודים הארוך מורכב מקורסי חובה וקורסי בחירה, ובמרכזו עומדים שלושה תחומי דעת:

 

  • לימודי יהדות ברמה ישיבתית 

  • לימודי מדעים מורחבים 

  • תכנית בין-תחומית ייחודית במדעי הרוח והאמנויות

 

תכנית הלימודים העיונית מועשרת במשך כל השנה בפעילות בלתי-פורמלית, הכוללת אירועי תרבות, אירועי ספורט, ימי אמנות, טיולי טבע וסיורים לימודיים חוויתיים.

 

  • Instagram - White Circle
  • White Facebook Icon
פלך תל אביב

הפטמן 6, תל אביב